Student Achievers Of CCA
SNo |
Name |
Class |
Activity |
Session |
Achievement |
---|
1. |
Eti Debnath |
X |
Mathematics Olympiad |
2018-19 |
Participated in Regional Mathematics Olympiad |
2. |
Utkarsh Kumar Thakur |
VII |
National Children's Science Congress (NCSC) |
2018-19 |
Participated at regional level and selected for National level |
3. |
Sampili Debbarma |
XI |
National Children's Science Congress (NCSC) |
2018-19 |
Participated at regional level |
4. |
Rahul Rava |
VIII |
India Wild Wisdom Quiz |
2018-19 |
Qualified for City Round (Middle school level) |
5. |
Utkarsh Kumar Thakur |
VII |
India Wild Wisdom Quiz |
2018-19 |
Qualified for City Round (Middle school level) |
6. |
Ayush Jha |
V |
India Wild Wisdom Quiz |
2018-19 |
Qualified for City Round (Junior School Level) |
7. |
Sahor Debbarma |
III |
India Wild Wisdom Quiz |
2018-19 |
Qualified for City Round (Junior School Level) |
8. |
Shreya Dey |
X |
English Debate- Against the motion |
2018-19 |
First position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
9. |
Juthika Bhowmik |
X |
Hindi Debate- Against the motion |
2018-19 |
First position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
10. |
Asmita Pal |
X |
Hindi Debate- For the motion |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
11. |
Deep Laskar |
XI |
Quiz |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
12. |
Kwchang Debbarma |
IX |
Quiz |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
13. |
Rima Das |
X |
Group Dance |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
14. |
Debi Banik |
X |
Group Dance |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
15. |
Poulamee Das |
IX |
Group Dance |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
16. |
Barsha Deb |
VIII |
Group Dance |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
17. |
Abinash Debbarma |
X |
Group Dance |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
18. |
Utso Choudhury |
X |
Group Dance |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
19. |
David Debbarma |
X |
Group Dance |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
20. |
Prakash Singh |
X |
Group Dance |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
21. |
Saimmyaraj Sukla Das |
X |
Group Dance |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
22. |
Bokhiri Debbarma |
IX |
Group Dance |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
23. |
Mohit Debbarma |
IX |
Group Dance |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
24. |
Neha Bhowmik |
X |
Theatre |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
25. |
Payel Das |
X |
Theatre |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
26. |
Nritrisha Dey |
VIII |
Theatre |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
27. |
Manir Hossen |
X |
Theatre |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
28. |
Subrangshu Sinha |
X |
Theatre |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
29. |
Adarsh Kumar Thakur |
VIII |
Theatre |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
30. |
Angad Kumar Thakur |
VI |
Theatre |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
31. |
Sourdeep Shil |
VIII |
Creative writing- Junior English |
2018-19 |
Second position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
32. |
Neha Debnath |
X |
Sanskrit Sloka Recitation |
2018-19 |
Third position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
33. |
Bishuddhananda Adhikari |
X |
Spell Bee- Senior |
2018-19 |
Third position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |
34. |
Sourav Biswal |
IX |
Creative writing- Senior Hindi |
2018-19 |
Third position in Cluster level Rashtriya Ekta Shivir |